GTOS TERAPİ NEDİR?

GTOS TERAPİ NEDİR?

GTOS TERAPİ NEDİR?


Gtos Terapi; kas ve iskelet sistemini oluşturan tüm yumuşak dokularda (kas, tendon, fasya vb.) etkili olan; ağrı spazm ve ağrı kısır döngüsünü, spazmı çözerek kıran; başta ağrı, hareket kısıtlılığı, his-kuvvet kaybı olmak üzere meydana gelen ikincil problemleri de kalıcı olarak tedavi eden, bel fıtığı ve boyun fıtığı rahatsızlıklarında uygulanan manuel bir tedavi metodudur.

 

GTOS, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr. Çetin Gürses tarafından geliştirilmiştir ve etkinliği Boston Üniversitesi’nin 25.11.1999 tarihli raporu ile onaylanmıştır. Bununla birlikte nöromusküler ağrı üzerine 21. Yüzyıl tedavi metodu olmaya aday gösterilmiştir. Özellikle bel fıtığı ve boyun fıtığı hastalıklarında uygulanan, etkili ve kalıcı çözüm sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Neden GTOS Terapi?

 

Uluslararası patent ve sertifikalara sahip olan ve yardımcı manuel tedavi ekipmanları barındıran Gtos Terapi, özellikle klasik tedavilerden sonuç alamayan, ameliyat için uygun olmayan veya ameliyat olmak istemeyen ve ağrılarından kurtulmak isteyen bel fıtığı ve boyun fıtığı hastaları için alternatif bir tedavi yöntemidir.

 

 

Gtos Terapi, özellikle bel ya da boyun fıtığı ameliyatı öncesi kesinlikle denenmesi gereken ve yan etkisi olmayan ileri düzey bir manuel tedavi seçeneğidir. Alanında uzmanlaşmış ve eğitim sertifikası ile GTOS Terapist unvanı almaya hak kazanmış fizyoterapistler tarafından uygulanabilen bu metotta; ışın, iğne, ilaç gibi yöntemler kullanılmamaktadır.

 

Bu metot manuel tedavi, biyomekanik düzeltmeler, duruş ve kaldırma teknikleriyle kişiye özel egzersiz protokollerinden oluşmaktadır. Tedavinin uygulandığı kişilerin ağrılarından tamamen kurtulmaları için bilmesi gereken, iyileşmenin bir süreç olduğu ve ağrıların kaybolmuş olmasının bu sürecin tamamlanmış olduğu anlamına gelmediğidir. GTOS tedavi protokolleri, bütüncül bir yaklaşım içerir.

 

GTOS tedavisi sonrası kişiye özel planlanan günlük yaşam biyomekanik kuralları ve egzersiz programına uymak ağrısız yaşam için şarttır ve ağrı şikayetlerinin tekrarlanmasını engeller.

GTOS tedavi protokollerinin uygulandığı binlerce ağrılı ağır vakada, bel fıtığı ve boyun fıtığı hastalıklarında tek seans sonunda elde edilen memnuniyet oranı %85,6’dır.

 

Birçok tedaviyi denemenize rağmen iyileşmeyen inatçı ağrılarınız varsa ve ameliyat olmak istemiyorsanız GTOS terapiyi mutlaka denemelisiniz. Özellikle akut ya da kronik kas tutulumlarında tek seansta sonuç alınabilecek en etkili tedavi yöntemlerinden birisidir. DOiT Sağlıklı Yaşam Merkezi Gtos terapinin İstanbul’daki tek merkezidir.Yaklaşık 2 saat kadar süren GTOS tedavi protokolleri ile TEK seansta başarılı sonuç alınmaktadır.

 

GTOS Terapi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılmaktadır?

 

- Omurga problemleri (bel -boyun ağrıları)

- Bel fıtığı ve boyun fıtığı hastalıklarında

- Kas patolojileri (kas gerginlikleri, tendinitler, kas yırtıkları)

- Romatizmal hastalıklar (fibromyalji, ankilozan spondilit, myofasiyal ağrı)

- Eklem ağrıları (omuz ağrısı, diz ağrısı vb.)

Bu Tedavi Kimler Uygulayabilir ?


Bu tedaviyi sadece gtos terapi eğitimini almış fizyoterapistler yapabilirler. Formeterapi Sağlıklı Yaşam Merkezi  bünyesinde GTOS Terapi Kahramanmaraş KAHRAMANMARAŞ'TA ilk ve tek uygulama merkezidir.

 

GTOS TERAPİ NEDİR?